Recenze: Sony Xperia Z

sony-xperia-z

Společnost Sony neustále dokazuje, že její telefony jsou vždy špičkové kvality. Jinak tomu není ani u modelu Sony Xperia Z, který se stal ihned po uvedení na trh jedním z nejoblíbenějších. Ačkoliv se může zdát, že jeho cena je poněkud vyšší, vzhlede k množství funkcí a kvalitě provedení je to naprosto adekvátní částka. Telefonu samozřejmě dominuje dotykový displej, který svou velikostí i rozlišením hravě strčí do kapsy všechny konkurenty. Má totiž velikost rovných 5 palců a rozlišení 1920 x 1080 pixelů.

To umožnuje pohodlné prohlížení videí nebo snímků. Ty můžete pořizovat vestavěným fotoaparátem, který je oproti konkurenci také podstatně jinde. Má totiž rozlišení více než 13 megapixelů. Samozřejmě si můžete být jisti, že všechny vaše snímky budou perfektně ostré a jasné. Samozřejmostí je natáčení videí a to i ve formátu HD. Tím by mohl telefon konkurovat i řadě fotoaparátů.

I když má telefon velký displej, což by se mohlo negativně projevit na jeho výdrži, rozhodně tomu tak není. Tu výrobce udává celkem 550 hodin a dobu hovoru přesně 660 minut. Navíc telefon obsahuje i unikátní funkci, která dokáže pohotovostní dobu výrazně zvýšit a to dokonce zdvojnásobit. Docílí toho vypnutím všech možných aplikací, které nejsou aktuálně používány a zbytečně by baterii zatěžovali.

Kup mobilní telefon Sony Xperia Z u specialisty na Palm shop.

Napsat komentář